Týden sociálních služeb

14. 10. 2022 v 7:43 hodin
Týden sociálních služeb
Ve dnech 3. – 7. října 2022 se náš domov zapojil do Týdne sociálních služeb. V tomto týdnu se pro klienty konaly zajímavé akce. V pondělí 3.10.  k nám zavítaly děti ze ZŠ Krumsín, které seniory potěšily několika písničkami a poté všichni společně malovali obrázky s podzimní tématikou.
Úterní odpoledne patřilo besedě o vodoléčbě. Zdeňka Řezáčová, která do domova dochází jako dobrovolník, má bohaté zkušenosti z pobytů v Priessnitzových lázních Jeseník. Pro klienty připravila zajímavou přednášku věnovanou zejména jesenickým pramenům.
Ve středu se konal  den otevřených dveří. Návštěvníci si prohlédli prostory domova a získali informace o poskytované službě.  
Ve čtvrtek si klienti zacvičili pod vedením Julie Švecové, která pravidelně do domova dochází a zajišťuje individuální a skupinové cvičení. Tentokrát se cvičilo trochu jinak – při hudbě a s pomůckami, jako je například „padák“.
Pro odpolední program pracovníci kuchyně připravili ochutnávky zdravé výživy. Klienti mohli ochutnat zeleninové pomazánky, saláty nebo tvarohové pohárky s ovocem.
V pátek se konala přednáška Lucie Žilkové o léčivých čajích s ochutnávkou některých bylinných čajů. Paní magistra při přednášce vysvětlila, co je to imunitní systém, co jej oslabuje a co můžeme udělat, abychom zůstali zdraví.
top